ກອງທັບປະຊາຊົນລາວ

ວັນຈັນ, ວັນທີ 19 ເມສາ 2021



ຜົນການເລືອກຕັ້ງ ສສຊ ຊຸດທີ IX ແລະ ສສຂ ຊຸດທີ II
ເວລາອອກຂ່າວ: 2021-03-07 17:42:45 | ຜູ້ຂຽນ : admin2 | ຈຳນວນຄົນເຂົ້າຊົມ: 4 | ຄວາມນິຍົມ:



ວັນທີ 5 ມີນາ ນີ້, ຄະນະ ກໍາມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ ໄດ້ຖະແຫຼງຂ່າວກ່ຽວກັບຜົນ ຂອງການເລືອກຕັ້ງສະມາຊິກສະ ພາແຫ່ງຊາດ (ສສຊ) ຊຸດທີ IX ແລະ ສະມາຊິກສະພາປະຊາ ຊົນຂັ້ນ ແຂວງ (ສສຂ) ຊຸດທີ II ຕໍ່ສື່ມວນຊົນທັງພາຍໃນ ແລະ ຕ່າງປະເທດ, ຢູ່ທີ່ຫໍປະຊຸມແຫ່ງ ຊາດ (ຫຼັກ 6) ໂດຍການຖະແຫຼງ ຂອງທ່ານ ປອ ສົມພູ ດວງ ສະ ຫວັນ ຄະນະປະຈໍາສະພາແຫ່ງ ຊາດ, ກໍາມະການອະນຸກໍາມະ ການເລຂານຸການ, ໂຄສົກຄະນະກໍາມະການເລືອກຕັ້ງລະດັບຊາດ ໂດຍລາຍລະອຽດມີດັ່ງນີ້: I. ຜົນການເລືອກຕັ້ງ ສສຊ ມີຄື: ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 01 ນະຄອນ ຫຼວງວຽງຈັນ ຈໍານວນ 18 ທ່ານ, ຍິງ 05 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ປອ ໄຊ ສົມພອນ ພົມວິຫານ, ທ່ານປອ ອານຸພາບ ຕຸນາລົມ, ທ່ານ ຮສ ປອ ລິນຄໍາ ດວງສະຫວັນ, ທ່ານ ບຸນຕາ ເທບພະວົງ, ທ່ານ ປອ ເກດແກ້ວ ສີຫາລາດ, ທ່ານ ໄຊ ຄໍາ ອຸ່ນມີໄຊ, ທ່ານ ຮສ ວຽງວິ ໄລ ທ່ຽງຈັນໄຊ, ທ່ານ ບຸນທຽມ ພຸດທະວົງສາ, ທ່ານນາງ ເກດມະ ນີ ບັນດາສັກ , ທ່ານ ປອ ນາງ ວາລີ ເວດສະພົງ, ທ່ານ ນາງ ສົມພຽນ ວົງໄຊ, ທ່ານ ນາງ ວີໄຊ ສຣິດທິຣາດ, ທ່ານ ພັນ ໂທ ຈັນທະລາ ອຸດົມສຸກ, ທ່ານ ທອງສະຫວັນ ມີບູນ, ທ່ານ ຄໍາຜ່ອງ ແສງສະຫວ່າງ, ທ່ານ ປອ ແອງພອນ ແພງສຸວັນ, ທ່ານ ນາງ ສົມປະເສີດ ສີຫາລາດ, ທ່ານ ທະນົງສິດ ເມືອງຈັນ; ເຂດ ເລືອກຕັ້ງທີ 02 ແຂວງ ຜົ້ງສາລີ ຈໍານວນ 06 ທ່ານ, ຍິງ 01 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ທອງສີ ເສົາສຸລິພົມ, ທ່ານ ຄໍາມ່ວນ ຊົມສີຫາປັນຍາ, ທ່ານ ສົມຈິດ ຮັບລາກອນ, ທ່ານ ສີສູນທອນ ສ. ຜາບມີໄຊ, ທ່ານ ນາງ ຈັນມະນີ ດວງຜາສຸກ, ທ່ານ ອູ່ຄໍ ຕຸລາພັນ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 03 ແຂວງຫຼວງນ້ໍາທາ ຈໍານວນ 06 ທ່ານ, ຍິງ 01 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ຄໍາຟອງ ອິນມານີ, ທ່ານ ພົນຈັດ ວາ ປອ ວົງສັກ ພັນທະວົງ, ທ່ານ ພັນເອກ ປອ ວັນທອນ ສຸລິສັກ, ທ່ານ ກົງເພັດ ແກ້ວ ບົວພາ, ທ່ານນາງ ເກສອນ ແສງຍະວົງ, ທ່ານ ຈັນທະສູລິນ ໝັ້ນປະດິດ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 04 ແຂວງອຸດົມໄຊ ຈໍານວນ 07 ທ່ານ, ຍິງ 01 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ຄໍາດີ ວົງລ້ອມ, ທ່ານ ດຣ ຄໍາຈັນ ໂສຕາປະເສີດ, ທ່ານ ນາງ ຄໍາພອນ ພິມມະຈັນ, ທ່ານ ເລື່ອມ ສົມສີວິໄລ, ທ່ານ ນິສິດ ແກ້ວປັນຍາ, ທ່ານ ພັນໂທ ສອນ ວິໄລ ຕຸລາທອງ, ທ່ານ ຄໍາມະນີ ໄຊດວງຕາ; ເຂດ ເລືອກຕັ້ງທີ 05 ແຂວງບໍ່ແກ້ວ ຈໍານວນ 06 ທ່ານ, ຍິງ 02 ທ່ານຄື: ທ່ານ ຈອມສີ ລັດຕະນະບັນ, ທ່ານ ນາງ ຈູມມາລີ ວົງພະຈັນ, ທ່ານ ພັນໂທ ຫຸມແພງ ອິນທະຈັກ, ທ່ານ ດຣ ວິລະພັນ ສີລິທໍາ, ທ່ານ ນາງ ບົວຄົມ ຂານສຸວົງ, ທ່ານ ພັນໂທ ເນັ່ງສີດາ ເບຼຍ ລືມົວ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 06 ແຂວງຫຼວງພະບາງ ຈໍານວນ 10 ທ່ານ, ຍິງ 03 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ວົງສະຫວັນ ເທບພະຈັນ, ທ່ານ ປອ ສີນາວາ ສຸພານຸວົງ, ທ່ານ ນາງ ມະນີວັນ ເຢຍປາວເຮີ, ທ່ານ ນາງ ວຽນວິໄລ ດີລະພັນ, ທ່ານ ນາງ ວັນດີ ບຸດທະສະວົງ, ທ່ານ ປອ ກໍລະກັນ ພົມມະວົງ, ທ່ານ ສົມພອນ ສີອຸດົມພັນ, ທ່ານ ສົມມາລີ ຄ້າເກັ່ງ, ທ່ານ ປອ ວົງເພັດ ອຸດົມລິດ, ທ່ານ ພັນເອກ ສີວິໄຊ ເພັງສັນຕິສຸກ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 07 ແຂວງໄຊ ຍະບູລີ ຈໍານວນ 09 ທ່ານ, ຍິງ 01 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ພົນໂທ ສຸ ວອນ ເລືອງບຸນມີ, ທ່ານ ປອ ລີເບີ ລີບົວປາວ, ທ່ານ ເພັງນິລັນ ຄໍາພັນເພັງ, ທ່ານ ປອ ບຸນຕາ ອ່ອນນາວົງ, ທ່ານ ດຣ ບຸນລ້ອມ ແກ້ວບົວໂຮມ, ທ່ານ ບຸນລ້ວນ ຊົມສີຫາປັນຍາ, ທ່ານ ຈັດຕະວາ ແກ້ວຄໍາເພັດ, ທ່ານ ສົມມະນາ ປັນທິບ, ທ່ານ ນາງ ວັນນາ ພົມວິສອນ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 08 ແຂວງຫົວພັນ ຈໍານວນ 07 ທ່ານ, ຍິງ 02 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ນາງ ອໍາໄພວອນ ລ້ອມບຸນແພງ, ທ່ານ ຄໍາແພງ ວິລະພັນ, ທ່ານ ຄອນປະພັນ ເລືອງສີຈັນທອງ, ທ່ານ ແກ້ວຈະເລີນ ເຊ່ຍຢັ້ງຢ່າງ, ທ່ານ ປອ ສະຖາບັນດິດ ອິນສີ ຊຽງໃໝ່, ທ່ານ ສີຄໍາ ບຸນມີ ໄຊ, ທ່ານ ນາງ ສວຍເພັດ ທອງ ສົມບັດ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 09 ແຂວງຊຽງຂວາງ ຈໍານວນ 07 ທ່ານ, ຍິງ 01 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ບຸນໂຮມ ເທດທານີ, ທ່ານ ວຽງໄຊ ສີວິໄລ, ທ່ານ ວຽງແກ້ວ ວັນນະຈັກ, ທ່ານ ປອ ໄມສີ ວຽງ ວິໄລ, ທ່ານ ຄໍາແພງ ທໍາມະ ວອນ, ທ່ານ ປອ ຄໍາແສນ ສີ ສະວົງ, ທ່ານ ນາງ ສົດທິດາ ທິບມູນຕາລີ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 10 ແຂວງວຽງຈັນ ຈໍານວນ 10 ທ່ານ, ຍິງ 01 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ສຈ ປອ ຈະເລີນ ເຢຍປາວເຮີ, ທ່ານ ບຸນສອນ ເພັດລາວັນ, ທ່ານ ລໍາໄມ ກຸດລາວົງ, ທ່ານ ພັນເອກ ປອ ພູທອນ ວໍລະເພັດ, ທ່ານ ບົວຄໍາ ຫຼວງອາໄພ, ທ່ານ ຂັນເພັດ ບຸນຕໍ່າ, ທ່ານ ສຈ ປອ ຫົງຄໍາ ສຸ ວັນນະວົງ, ທ່ານ ນາງ ມະໄລສີ ທໍາມະໂຄດ, ທ່ານ ພັນໂທ ບຸນນໍາ ຈັນທອງສີ, ທ່ານ ດຣ ອິນປອນ ມະນີແສງ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 11 ແຂວງບໍລິຄໍາໄຊ ຈໍານວນ 07 ທ່ານ, ຍິງ 02 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ນາງ ປີ່ງຄໍາ ລາຊະສິມມາ, ທ່ານ ປອ ສຸວັນນີ ໄຊຊະນະ, ທ່ານ ເລື່ອນວິໄລ ຈັນທະລາພັນ , ທ່ານ ພັນເອກ ຄໍາສາຍ ພັນດານຸວົງ, ທ່ານ ໜູພັນ ອຸດສາ, ທ່ານ ນາງ ຂັນທອງ ພັນທະຈັກ, ທ່ານ ອຸດົມ ວົງໄກສອນ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 12 ແຂວງຄໍາມ່ວນ ຈໍານວນ 09 ທ່ານ, ຍິງ 02 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ຄໍາໃບ ດໍາລັດ, ທ່ານ ບຸນມີ ພິມມະສອນ, ທ່ານ ປອ ໄຊນະ ຄອນ ອິນທະວົງ, ທ່ານ ນາງ ບັງອອນ ໄຊຍະສິດ, ທ່ານ ສຈ ປອ ດຣມາຍຟອງ ມາຍຊາຍ, ທ່ານ ໂຕເຊີນ ອຸດທັດສີ, ທ່ານ ທະນົງສິນ ກັນລະຍາ, ທ່ານ ນາງ ອາລີ ບົວຈູມ, ທ່ານ ສະເຫຼີມສັກ ແກ້ວຈັນທະລາ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 13 ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ ຈໍາ ນວນ 20 ທ່ານ, ຍິງ 04 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ປອ ນາງ ສູນທອນ ໄຊຍະຈັກ, ທ່ານ ກົງແກ້ວ ມີ ວໍລະຈັກ, ທ່ານ ຄໍາໝັ້ນ ຄຸນ ສະຫວັນ, ທ່ານ ຈັນທະວົງ ແສນ ອາມາດມົນຕີ, ທ່ານ ພອນສານ ວິໄລເມັ້ງ, ທ່ານ ສັນຍາ ປຣະ ເສີດ, ທ່ານ ພົນຈັດວາ ປອ ມາ ລາ ວິລະຈິດ, ທ່ານ ສະແຫວງ ນັນທະວົງ, ທ່ານ ທອງໄສ ອິນທິແສງ, ທ່ານ ປອ ນາງ ບົວ ໄຂ ເພັງພະຈັນ, ທ່ານ ພັນໂທ ຄູນສະໄໝ ລິນສັນຍາ, ທ່ານ ໄຊຍະເດດ ຜູຍຍະວົງ, ທ່ານ ປອ ສຸລາພອນ ອິນທະວົງ, ທ່ານ ຄໍາປານ ເຄນວົງສັກ, ທ່ານ ປອ ສຸກສະຫວັນ ໄຊສົມບັດ, ທ່ານ ນາງ ໄຊຊົມຊື່ນ ໂພທິສານ, ທ່ານ ວໍລະສິດ ສີວົງດາວ, ທ່ານ ນາງ ຫົງຄໍາ ໄຊຍະຄົມ, ທ່ານ ພັນໂທ ແສງກາ ສຸວັນນະຄົງ, ທ່ານ ພູຂົງ ຈິດຮູບໂລກ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 14 ແຂວງສາລະວັນ ຈໍານວນ 09 ທ່ານ, ຍິງ 02 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ສີເຮັ່ງ ຫອມສົມບັດ, ທ່ານ ສຸບັນ ສະວະບຸດ, ທ່ານ ຄໍາສິງ ໄຊສົມແພງ, ທ່ານ ປະເດີມພອນ ສົນທະນີ, ທ່ານ ຂັນໄຊ ລັດຖະ ເຮົາ, ທ່ານ ນາງ ພອນເພັດ ອຸ່ນ ແກ້ວ, ທ່ານ ສາຍສະໝອນ ອິນ ທິເສນ, ທ່ານ ນາງ ທອງໃບ ໄຊຍະສານ, ທ່ານ ສຸກສະຫວັນ ຈັນທິສຸກ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ15 ແຂວງຈໍາປາສັກ ຈໍານວນ 15 ທ່ານ, ຍິງ 03 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ສົມມາດ ພົນເສນາ, ທ່ານ ສາຍ ທອງ ໄຊຍະວົງ, ທ່ານພົນຈັດ ວາ ສາຍໃຈ ກົມມະສິດ, ທ່ານ ອໍາໄພ ຈິດມານົນ, ທ່ານ ຈັນທະ ບູນ ລູກອາລຸນ, ທ່ານ ນາງ ບຸນ ມີ ຈຸນລະຈັກ, ທ່ານ ແກ້ວ ລັດ ຕະນະ ສີຫາວົງ, ທ່ານ ປອ ນາງ ຈັນໂສດາ ພອນທິບ, ທ່ານ ປອ ສົມໄຊ ສີຫາຈັກ, ທ່ານ ມະນີ ວົງ ແສນລາດ, ທ່ານ ຄໍາໄຕ ແກ້ວດວງດີ, ທ່ານ ພັນໂທ ສີວິໄລ ແກ້ວປະເສີດ, ທ່ານ ປອ ໄຊບັນດິດ ຣາຊະພົນ, ທ່ານ ປອ ສົມສັກ ແສງສັກດາ, ທ່ານ ນາງ ບຸນສຸວັນ ໂພໄຊຊະນະສັກ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 16 ແຂວງເຊກອງ ຈໍານວນ 06 ທ່ານ, ຍິງ 02 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ດົງເພັດ ພະຍົນ, ທ່ານ ນາງ ທັດ ສະດາພອນ ຈັນທະມາດ, ທ່ານ ປອ ແພງສີ ສີລາວີ, ທ່ານ ນາງ ໄຮມະນີ ວົງແກ້ວ, ທ່ານ ຄໍາປະສິດ ເທບວົງສາ, ທ່ານ ພັນໂທ ສີດາວົງ ດວງປານີ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 17 ແຂວງອັດຕະປື ຈໍານວນ 06 ທ່ານ, ຍິງ 02 ທ່ານຄື: ທ່ານ ນາງ ມິນາພອນ ໄຊສົມພູ, ທ່ານ ມະນີໂສ ຊາມຸນຕີ, ທ່ານ ນາງ ພອນ ມະນີ ຂຽນໄຊຍະວົງ, ທ່ານ ຄໍາປະສົງ ລາດຊະຈັກ, ທ່ານ ສຸກສໍາລານ ໄຊຍະແສງ, ທ່ານ ພັນໂທ ປອບຸນຊູ ສຸລິນັ້ນ ທອງ; ເຂດເລືອກຕັ້ງທີ 18 ແຂວງໄຊ ສົມບູນ ຈໍານວນ 06 ທ່ານ, ຍິງ 01 ທ່ານ ຄື: ທ່ານ ແດງ ປະທຸມ ທອງ, ທ່ານ ທັນຕາ ກອງຜາ ລີ, ທ່ານ ພັນໂທ ວິໄຊທໍ່ ເພຍຫຼວງ ຈົ່ງເສີ, ທ່ານ ພົນຈັດວາ ສົມວັນ ທໍາມາໄຊ, ທ່ານ ນາງ ຂັນກາບ ໄຊຍະກຸມມານ, ທ່ານ ພັນເອກ ຄໍາດອນ ຈັນທະວົງ. II. ຜົນການເລືອກຕັ້ງ ສສຂ ມີ ຄື: ເຂດ 01 ນະຄອນຫຼວງວຽງ ຈັນ ຈໍານວນ 31 ທ່ານ, ຍິງ 8 ທ່ານຄື: ເມືອງຈັນທະບູລີ ຈໍາ ນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງ ສີໂຄດຕະບອງ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໄຊເສດຖາ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງສີສັດຕະນາກ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງນາຊາຍ ທອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງໄຊທານີ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງ ຫາດຊາຍຟອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ,ເມືອງສັງທອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງປາກງື່ມ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເຂດ 02 ແຂວງ ຜົ້ງສາລີ ຈໍານວນ 24 ທ່ານ, ຍິງ 6 ທ່ານຄື: ເມືອງຜົ້ງສາລີ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຂວາ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໃໝ່ ຈໍາ ນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງສໍາພັນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງບຸນເໜືອ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຍອດອູ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງບຸນໃຕ້ ຈໍາ ນວນ 3 ທ່ານ,ຍິງ 1 ທ່ານ, ເຂດ 03 ແຂວງຫຼວງນໍ້າທາ ຈໍານວນ 21 ທ່ານ, ຍິງ 6 ທ່ານ ຄື: ເມືອງ ຫຼວງນໍ້າທາ ຈໍານວນ 5 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງສິງຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງລອງ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງວຽງພູຄາ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງນາແລ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 04 ແຂວງອຸດົມໄຊ ຈໍານວນ 25 ທ່ານ, ຍິງ 9 ທ່ານ, ເມືອງໄຊ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຫຼາ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງນາໝໍ້ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງງາ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງແບງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຮຸນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງ ປາກແບງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 05 ແຂວງບໍ່ແກ້ວ ຈໍານວນ 21 ທ່ານ, ຍິງ 6 ທ່ານ, ເມືອງຫ້ວຍຊາຍ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຕົ້ນເຜິ້ງ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງເມີງ ຈໍານວນ 5 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງ ປາກທາ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງ ຜາອຸດົມ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ,ເຂດ 06 ແຂວງ ຫຼວງພະບາງ ຈໍານວນ 33 ທ່ານ, ຍິງ 9 ທ່ານ, ນະຄອນຫຼວງພະບາງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຊຽງເງິນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງນານ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງປາກອູ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງນໍ້າບາກ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງງອຍ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງປາກແຊງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໂພນໄຊ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຈອມເພັດ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງວຽງຄຳ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງພູຄູນ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໂພນທອງ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ. ເຂດ 07 ແຂວງໄຊຍະບູລີ ຈໍານວນ 32 ທ່ານ, ຍິງ 11 ທ່ານ, ເມືອງ ໄຊຍະບູລີ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຄອບ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຫົງສາ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງເງິນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຊຽງຮອນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງພຽງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງປາກລາຍ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງແກ່ນທ້າວ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ,ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງບໍ່ແຕນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງທົ່ງມີໄຊ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໄຊສະຖານ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເຂດ 08 ແຂວງຫົວພັນ ຈໍານວນ 29 ທ່ານ, ຍິງ 4 ທ່ານ, ເມືອງ ຊຳເໜືອ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຊຽງຄໍ້ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງຊ່ອນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຮ້ຽມ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງວຽງໄຊ ຈໍາ ນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງ ຫົວເມືອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຊຳໃຕ້ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງສົບເບົາ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງແອດ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງກວັນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເຂດ 09 ແຂວງຊຽງຂວາງ ຈໍານວນ 25 ທ່ານ, ຍິງ 8 ທ່ານ, ເມືອງແປກ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ ເມືອງຄຳ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເມືອງໜອງແຮດ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຄູນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ. ເມືອງໝອກ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງພູກູດ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຜາໄຊ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 10 ແຂວງວຽງຈັນ ຈໍານວນ 31 ທ່ານ, ຍິງ 12 ທ່ານ, ເມືອງ ໂພນໂຮງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງທຸລະຄົມ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງແກ້ວ ອຸດົມ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງກາສີ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງວັງວຽງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງເຟືອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຊະນະຄາມ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງແມດ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງວຽງຄຳ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຫີນເຫີບ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໝື່ນ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 11 ແຂວງບໍລິຄໍາໄຊ ຈໍານວນ 25 ທ່ານ, ຍິງ 8 ທ່ານຄື: ເມືອງປາກ ຊັນ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງທ່າພະບາດ ຈໍາ ນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງ ປາກກະດິງ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງບໍລິຄັນ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງຄໍາເກີດ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງວຽງທອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໄຊຈໍາພອນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 12 ແຂວງຄໍາມ່ວນ ຈໍານວນ 30 ທ່ານ, ຍິງ 12 ທ່ານ, ເມືອງທ່າ ແຂກ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງມະຫາໄຊ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໜອງບົກ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງຫີນບູນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຍົມມະລາດ ຈໍານວນ 3 ສະຫາຍ, ຍິງ 1 ສະ ຫາຍ, ເມືອງບົວລະພາ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງ ນາກາຍ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງເຊບັ້ງໄຟ ຈໍາ ນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໄຊບົວທອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຄູນຄໍາ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 13 ແຂວງສະຫວັນນະເຂດ ຈໍານວນ 39 ທ່ານ, ຍິງ 12 ທ່ານ.ນະຄອນໄກສອນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງອຸທຸມພອນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງອາດສະພັງທອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງພິນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງເຊໂປນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງນອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງທ່າ ປາງທອງ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເມືອງສອງຄອນ ຈໍາ ນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງ ຈໍາພອນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຊົນນະບູລີ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໄຊບູລີ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງວິລະບູລີ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງອາດສະພອນ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງໄຊພູທອງ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງພະລານໄຊ ຈໍານວນ 2 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 14 ແຂວງສາລະວັນ ຈໍາ ນວນ 28 ທ່ານ, ຍິງ 12 ທ່ານ, ເມືອງສາລະວັນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງ ເລົາງາມ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງວາປີ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງລະຄອນເພັງ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງຄົງເຊໂດນ ຈໍານວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຕູ້ມ ລານ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງຕະໂອ້ຍ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງ ສະໜ້ວຍ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 15 ແຂວງຈໍາປາສັກ ຈໍານວນ 35 ທ່ານ, ຍິງ 9 ທ່ານ, ນະຄອນປາກເຊ ຈຳນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງໂພນ ທອງ ຈຳນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງຊະນະສົມບູນ ຈຳນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງບາຈຽງຈະເລີນສຸກ ຈຳ ນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງ ປາກຊ່ອງ ຈຳນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງປະທຸມພອນ ຈຳ ນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງສຸຂຸມາ ຈຳນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງຈຳປາສັກ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງໂຂງ ຈຳນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 0 ທ່ານ, ເມືອງມຸນລະປະໂມກ ຈຳນວນ 3 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 16 ແຂວງເຊກອງ ຈໍານວນ 21 ທ່ານ, ຍິງ 5 ທ່ານ, ເມືອງທ່າ ແຕງ ຈໍານວນ 5 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງລະມາມ ຈໍານວນ 5 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງ ດາກຈຶງ ຈໍານວນ 5 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເມືອງກະລືມ ຈໍານວນ 6 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 17 ແຂວງອັດຕະປື ຈໍານວນ 21 ທ່ານ, ຍິງ 7 ທ່ານ, ເມືອງສາມັກຄີໄຊ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງໄຊເສດຖາ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງຊານໄຊ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງພູວົງ ຈໍານວນ 5 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງສະໜາມໄຊ ຈໍາ ນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເຂດ 18 ແຂວງໄຊສົມບູນ ຈໍານວນ 21 ທ່ານ, ຍິງ 6 ທ່ານ, ເມືອງຮົ່ມ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 2 ທ່ານ, ເມືອງລ້ອງຊານ ຈໍານວນ 5 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ. ເມືອງລ້ອງແຈ້ງ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງອະນຸວົງ ຈໍານວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ, ເມືອງທ່າໂທມ ຈໍາ ນວນ 4 ທ່ານ, ຍິງ 1 ທ່ານ.




 news to day and hot news

ຂ່າວມື້ນີ້ ແລະ ຂ່າວຍອດນິຍົມ

ຂ່າວມື້ນີ້












ຂ່າວຍອດນິຍົມ













ຫນັງສືພິມກອງທັບປະຊາຊົນລາວ, ສຳນັກງານຕັ້ງຢູ່ກະຊວງປ້ອງກັນປະເທດ, ຖະຫນົນໄກສອນພົມວິຫານ.
ລິຂະສິດ © 2010 www.kongthap.gov.la. ສະຫງວນໄວ້ເຊິງສິດທັງຫມົດ